Doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina CSc., poslanec Evropského parlamentu

Diskusní fórum

Zde je pouze archiv zpráv. Aktuální diskusní fórum je zde.

Zapsaná sdělení (83) :

Stránka:1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9

Jméno: Iva
Otázka / sdělení: Dobrý den, zajímalo by mě, proč je se nedostal do EP, i když jste měl 3. nejvyšší počet preferenčních hlasů ve vaší straně. Copak na preferencích vůbec nezáleží?
Odpověď: K postupu na kandidátce je třeba minimálně 5% preferenčních hlasů. A já jsem dosáhl 4,6%, což na postup dopředu nestačilo.

J.Zvěřina
Host: 85.71.118.188 Datum a čas: 8. 6. 2009, 12:18:40

Jméno: Karel
Otázka / sdělení: Dobrý den pane docente, mám Vaši knihu Sexuální chování v ČR - situace a trendy z roku 2001. Zároveň jsem si od Vás stáhl soubor srovnání výzkumů do roku 2003. V současné době se v různých článcích na netu objeví, že z nedávných výzkumů doc.Zvěřiny a prof.Weisse vyplývá, že ... Chci se Vás zeptat, jsou někde zveřejněny výsledky Vašeho posledního výzkumu sexuálního chování u nás, nebo Vaše společná kniha s prof.Weissem vyjde v aktualizované podobě? Děkuji za odpověď, ať se Vám daří. Karel.
Odpověď: Výsledky posledního průzkumu se analyzují a budou nepochybně průběžně publikovány. Na Tiskové konferneci jsme novinářům předali jen některé dílčí výsledky. Celou prezentaci co nejdříve pověsím i na tento web. Na ostatní musíme počkat…

Srdečně Vás zdravím, Jaroslav Zvěřina
Host: 77.48.31.1 Datum a čas: 2. 5. 2009, 17:20:55

Jméno: K. Hanuš
Otázka / sdělení: Pane poslanče, mě by zajímalo, blížíte-li se svými názory na EP a EU publikovaným závěrům současného českého prezidenta. Stačí mi odpověď ano, ne.
Karel Hanuš
Odpověď: Takto kategoricky Vám odpovědět neumím.
Nikdy jsem se ovšem neztotožňoval s paušálním odsuzováním Evropské unie za všechno možné. V tomto směru si někdy v ODS připadám jako disident.
S některými názory pana prezidenta polemizuji dlouhodobě, také však s některými názory velmi souhlasím. Svůj dotaz byste musel konkretizovat. Podívejte se třeba na můj projev na posledním kongresu ODS.

Přeji Vám pěkný večer, Jaroslav Zvěřina
Host: 80.83.70.190 Datum a čas: 1. 5. 2009, 16:57:23

Jméno: J.
Otázka / sdělení: Dobrý den.Dnes jsem byl s přítelkyní na ultrazvukovém vyšetření.Ze zprávy jsem vyčetl,že přítelkyně je v 7. týdnu a 4. dni těhotenství ale plod má velikost pouze 10 mm.Chtěl bych se zeptat čím by to mohlo být a dají-li se z toho vytušit nějaké poblémy.Dále bych Vás požádal o vysvětlení dalších temínů,kterým nerozumím.Ve zprávě se píše:Děloha v AVF,v dutině děložní gestační váček s vitálním embryem o CRL 10 mm,odpovídá grav. hebd.7+0.okolí děložní bn. Děkuji za odpověd. J.
Odpověď: Tou velikostí se netrapte, není nikterak neadekvátní počátku gravidity. Důležitý je další vývoj, který budou jistě lékaři sledovat. Nic znepokojivého se neděje. "AVF" je označení polohy dělohy, která je skloněná dopředu, copž je zcela normální. "Gestační váček" je právě ten vitální (tedy živý) zárodek. Tedy naprosto normální nález.
Host: 217.77.165.35 Datum a čas: 13. 3. 2009, 13:12:02

Jméno: Tom
Otázka / sdělení: Dobrý den Vážený pane doktore, mám na Vás dotaz. Jsem gay a nyní jsem začal pohlavně žít se stálým partnerem. Na obvodu žaludu má několik milimetrových bílých bradaviček (zřejmě fíčků).Má je prý od puberty. Trval jsem na tom, aby si dal tyto miniaturní výrustky odstranit. Byl na kožním a zde mu řekli, že odstranění je možné pouze chirurgicky a je to bolestivé a dochází pak ke zjizvení a deformaci žaludu. Dále mu řekli, že je to onemocnění nepřenosné.To se mi moc nezdá. Mám obavu, abych se při pohlavním styku nenakazil. Mohou vyvolat tyto bradavičky rakovinu konečníku? Lze tyto výrustky odstranit i jinak? Nějakou mastí nebo leptavým přípravkem? Jinak jsme plně zdrávi, máme udělány veškeré testy a jsme si 100% věrní. Předem moc děkuji za odpověď.
Odpověď: Papilomy na genitáliích ("genitální bradavice") vyvolává lidský papilomový virus (HPV). Některé jeho kmeny byly identifikovány jako příčinný faktor rakoviny děložního čípku. Podobné výrůstky se mohou vyskytovat také kolem konečníku. Jejich vztah k rakovině konečníku však nebyl (alespoň zatím) prokázán. Pokud si partner nechá bradavičky odstranit, není ještě zbaven viru HPV, který je způsobil. Je tomu podobně jako při oparech. Virus oparu také zůstává v organismu i poté, co se kožní projevy zahojily. Odstranění bradaviček je tedy spíše kosmetickým výkonem- Lze je provést šetrněji nežli skalpelem, třeba laserem, nebo leptáním lapisovými tyčinkami, podofylinem, nebo mrazením (tekutým dusíkem). Zkuste se obrátit na jiného kožního lékaře. Chcete-li snížit riziko přenosu HPV viru, nezbývá, než používat kondomy.
Doc.MUDr.Jaroslav Zvěřina,CSc.
Host: 213.168.179.168 Datum a čas: 12. 3. 2009, 17:37:40

Jméno: Roman
Otázka / sdělení: Dobrý den,chtěl bych se zeptat na jednu věc,která mě velmi zajímá a týká se nezletilosti.Pokud dojde ke styku s nezletilím nebo nezletilou a po čase se na to přijde a oba pak řeknou že to bylo dobrovolné a že je to mrzí co udělali,tak jestli může soud udělit podmínku.Předem za odpověď děkuji
Odpověď: Jsou věci, které se vůbec nemusí k soudu dostat. Kde není žalobce, není ani soudce. Navíc i policejní vyšetřování může být zastaveno, dojde li se k závěru, že nebezpečnost jednání jinak trestného byla nulová, nebo minimální. To se týká zejména těch případů, kde věkový rozdíl mezi "pachatelem" a "obětí"je minimální. To se samozřejmě týká i případných posouzení podobných případů soudy.
Host: 77.48.97.198 Datum a čas: 24. 2. 2009, 19:48:14

Jméno: Jiří
Otázka / sdělení: Dobrý den.
V poslední době mám problém s rychlým ústupem erekce.Dříve se to stávalo jen občas a nyní se to stalo vícekát za sebou.Chtěl jsem se zeptat čím by to mohlo být a je li to poblém na delší dobu.S přítelkyní se milujeme cca 1x - 2x denně.Může to být častým sexem? Je mi 25 let a nechce se mi brát pášky jako je clavin,ale jestli to problém vyřeší,rád to udělám.Předem děkuji za radu
Odpověď: Vámi uváděná častost pohlavních styků je opravdu poněkud nadprůměrná. Není nic jednoduššího, než zkusit vložit nějaké ty relaxační dny s tělocvikem a vodoléčbou. Uvidíte, jestli se erekce zlepší. Potravinové doplňky nedoporučuji. Pokud budete chtít podpořit erekci, poraďte se s kterýmkoliv lékařem. Moderní účinné léky na podporu erekce vám může předepsat každý lékař, nemusí být právě sexuologem.
Host: 217.77.165.35 Datum a čas: 19. 2. 2009, 14:49:41

Jméno: Jiří B.
Otázka / sdělení: Dobrý den.je mi 25 let a ctěl bych se zeptat,jestli je možné,že by dřívější užívání marihuany mělo vliv na mou plodnost.Zdá se mi,že mé sperma je řídké a takřka průhledné.Je to problém?Rád bych si došel na spermiogram,ale nevím kam.Jsem z Prahy 10.Mnohokrát děkuji za odpověď a radu.
Odpověď: Konopné drogy nemají žádný přímý vztah k plodnosti. Jako následek užívání těchto látek tedy není porucha plodnosti pravděpodobná. Máte-li v tomto ohledu nějaké pochyby, objednejte se k vyšetření plodnosti do Sexuologického ústavu (Apolinářská 4, 120 00 Praha 2) na tel. 224968231. Vyšetření ejakulátu a související vyšetření lékařem jsou plně hrazeny zdravotními pojišťovnami
J.Zvěřina
Host: 217.77.165.35 Datum a čas: 26. 1. 2009, 13:04:01

Jméno: Bláha Jiří
Otázka / sdělení: Zdravíčko, měl bych dotaz. Je mi 54 let a rád bych si nechal udělat vazektomii a v souvislosti s tím pro jistotu si nechat zamrazit potomstvo . A k tomuto dotazy. Je vazektomie v našich končinách povolena a tím pádem je zákrok na vůli dotyčného? Kde je možno o zákrok požádat? Jakým způsobem a kde je možné nechat uložit sperma?
děkuji za odpověď.
Odpověď: O provedení vasektomie je možné požádat zatím jen ze zdravotních důvodů. V praxi je přístup příslušných komisí poměrně benevolentní. Většinou stačí potvrzení o tom, že partnerka či manželka nemůže z nějakých důvodů užívat hormonální antikoncepci. Nicméně kladné vyjádření komise příslušné nemocnice je nezbytné. Výkon provádí urologická pracoviště. Před výkonem a také několik týdnu po výkonu je třeba vyšetřit spermiogram, aby se ověřilo, že bylo dosaženo účelu výkonu.
Uložení ejakulátu ve spermabance je možné. Třeba v Sexuologickém ústavu v Praze (objednat se můžete i telefonicky na č. 224968231 )

Jaroslav Zvěřina
Host: 86.49.49.72 Datum a čas: 22. 1. 2009, 00:07:30

Jméno: Hana Karaskova
Otázka / sdělení: Dobrý den chtěla bych jse zeptat do jaký míry je trestný pohlavní styk dobrovolný mezi 15 letým klukem a 14 letou holkou? děkuju
Odpověď: Podle stávajícího Trestního zákona je osoba starší 15 let za takových okolností pachatelem trestného činu pohlavního zneužívání. Jistě s minimální "společenskou nebezpečností" jde-li o partnerský vztah a skutečně dobrovolný sex.

doc.MUDr.Jaroslav Zvěřina,CSc.
Host: 217.117.217.154 Datum a čas: 28. 11. 2008, 17:22:06

Stránka:1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9


 |  |  |  |

RSS, logo | Informační kanál RSS