Doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina CSc., poslanec Evropského parlamentu

Diskusní fórum

Zde je pouze archiv zpráv. Aktuální diskusní fórum je zde.

Zapsaná sdělení (83) :

Stránka:1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9

Jméno: Lenka
Otázka / sdělení: DOBRÝ VEČER NEVIM KOMU SE SVĚŘIT JE MI 33LET MAM TŘI DĚTI A K DOKTOROVI SE BOJIM DOST JSEM SI VYTRPĚLA PŘI PORODECH MAM PROBLEM PŘI MENSTRUACI HROZNÉ BOLESTI CO TO MUŽE ZNAMENAT MIVAM TO 3DNY 1 DEN NIC A PAK OPĚT TŘEBA DALŠÍ 4 DNY MUŽETE MI PROSIM PORADIT CO TO MUŽE ZNAMENAT DĚKUJI
Odpověď: Bolestivá menstruace může mít více příčin. Nemyslím, že vystačíte se samoléčením. Vřele vám doporučuji návštěvu ženské lékařky, nebo lékaře a absolvování důkladného vyšetření. Příznak, který popisujete, může samozřejmě vzniknout až po porodech dětí. Neměl by však být přehlížen a nevyšetřován.

Zdravím Vás,
doc.MUDr.Jaroslav Zvěřina,CSc.
Host: 90.177.173.209 Datum a čas: 13. 10. 2008, 21:15:20

Jméno: Lenka
Otázka / sdělení: Vážený pane doktore,můj přítel je objednán na spermiogram do vašeho Sex.ústavu. Chtěla jsem se zeptat,zda umožňujete přinést ejakulát z domova? A za jakých podmínek? Oba dva jsme z Prahy. Moc děkuji za odověď. S pozdravem Lenka K.
Odpověď: Vyšetření přineseného ejakulátu je samozřejmě možné. Manžel absolvuje vyšetření a lékař mu poté dá odběrnou nádobku a poučí jej o manipulaci s přineseným ejakulátem.

doc.MUDr.J.Zvěřina,CSc.
Host: 193.25.183.52 Datum a čas: 7. 10. 2008, 09:29:09

Jméno: Martina Šopíková
Otázka / sdělení: Dobrý den,chtěla bych vás poprosit o laidské přeložení diagnozi.N921,R102,N86,N832.Děkuji p.Šopíková.
Odpověď: Z Vámi zaslaných kódů lze identifikovat následující:
R 102 - pánevní bolesti
N 921 - nepravidelný menstruační cyklus

Ty další dva kódy tak jak je uvádíte, nejsou v Mezinárodní klasuifikaci uvedeny.
J.Zvěřina
Host: 89.203.152.7 Datum a čas: 30. 9. 2008, 18:04:06

Jméno: Michal
Otázka / sdělení: v jedněch novinách jsem se dočetl, že velké množství colových nápojů snižje pohyblivost spermií. Je to nový mýtus kolem Coca Coly? Děkuji za odpověď.
Odpověď: Jediným biologicky významným a farmakologicky účinným prvkem v kolových nápojích je kofein.
Pije-li někdo opravdu hodně těchto nápojů, pak se může předávkovat tímto "povzbuzovadlem". Přímý vliv na pohyblivost spermií kofein ani při chronickém užívání nemá. Takže ta zpráva bude nejspíš nějaká špatná interpretace popletených dat, třeba i "vědeckých".

S pozdravem

doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc.
Host: 88.101.32.15 Datum a čas: 11. 9. 2008, 18:34:05

Jméno: Vláďa
Otázka / sdělení: Dobrý den pane doktore. Chtěl bych se zeptat proč je nutné na test spermatu držet cca 5-tidenní sexuální půst. Když se s partnerkou snažíme počít dítě, má nějaký smysl souložit co nejčastěji, nebo je lepší vybrat nejvhodnější termín a do té doby také alespoň 5 dnů nesouložit? S pozdravem V.S.
Odpověď: Laboratoře, které vyšetřují spermiogramy, musejí porovnávat výsledky za podmínek pokud možno standardních. Mezi ty patří také požadavek na 3 až 5 denní sexuální abstinenci před vyšetřením. Klinická zkušenost ukazuje, že po takové pauze jsou hodnoty spermiogramů nejlepší. Není sporu o tom, že pravděpodobnost početí je vyšší, když se pohlavní styky koncentrují do období maximální plodnosti ženy, a to opět po několikadenní abstinenci. V období maximální plodnosti pak nedoporučujeme několik pohlavních styků denně, ale spíše jen jeden, nebo styk ob den. Optimální plodnost stanoví manželce její gynekolog.

S pozdravem

doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc.
Host: 194.213.48.132 Datum a čas: 7. 7. 2008, 17:06:42

Jméno: Michaela
Otázka / sdělení: Dobrý den pane doktore, dovolte mi prosím otázku, která se netýká zdravotních problémů, ale vaší práce v Evropském parlamentu. Chtěla bych se zeptat, jestli neorganizujete výjezdy studentů do Bruselu jako například Váš kolega ze Středočeského Kraje MUDr. Milan Cabrnoch. Děkuji za případnou odpověd.
Odpověď: Dobrý den,

exkurzní cesty do EP v Bruselu i ve Štrasburku organizuje naše kancelář několikrát do roka od r. 2004, kdy proběhla ta první. 17. června t.r. se uskuteční další cesta, tentokrát do Štrasburku.
Počet je však limitován a také ne vždy se jedná právě o studenty (komunální politici, úředníci, novináři, učitelé....).
V prosinci 2008 s námi do Bruselu pocestují např. studenti, kteří zvítězí v projektu "Akční rok 2008" Evropského informačního střediska Europe Direct Jč kraje v Č. Budějovicích, uzávěrka je 30.09.2008: http://www.zverina.cz/444/cz/normal/akcni-rok-2008-zve-vsechny-mlade-lidi-aby-iniciovali-a-zapojili-se-do-verejne-prospesnych-aktivit-ve-svem-okoli/

Informace o většině námi organizovaných exkurzních výprav najdete m.j. přímo na mých webových stránkách v kolonce Aktuální informace - vždy v daném roce.

Myslím, že je to podobné u všech europoslanců.

Se srdečným pozdravem J. Zvěřina

Host: 195.47.12.71 Datum a čas: 27. 5. 2008, 19:52:24

Jméno: Radka
Otázka / sdělení: Vážený pane doktore, velmi Vám děkuji za Váš čas a odpověď. I já jsem pochybovala, že existuje injekce, která by měla vyvolat chuť na sex. Přítel žádná psychofarmaka neužívá, jednalo se jen o léčbu sexuálních problémů, které nastaly právě oním velmi stresovým obdobím (úmrtí v nějbližší rodině, se kterým se vyrovnává velice obtížně. Není zde ani duševní choroba, přítel je dostečně inteligentní a vzdělaný člověk, ale oba souhlasíme, že zřejmě bude nutná konzultace s psychologem, kterému by se podařilo odbourat stres.Zmíněné elektrošoky aplikoval sexuolog prý na léčbu sexuálních problémů (bylo to asi po roce, kdy se nedařilo potíže odstranit vlastními silami , nikoliv psychiatr, jak jsem asi poněkud nesrozumitelně objasnila. Jsem ráda, že jste mi však potvrdil, že injekce, která vyvolá chuť na sex neexistuje, byla jsem rovněž skeptická, ale ty téměř 3000,-Kč za onen zázrak jsme investovali. Bohužel zbytečně. Ještě jednou Vám děkuji. Radka
Odpověď: Zdravím z Bruselu paní Radku, ale ona už asi nežádá odpověď.
Můj komentář: případ ukazuje, že jako "sexuolog" se může prohlásit také málo seriózní lékař či léčitel. Doporučuji v případech sexuálních problémů konzultovat přímo některé sexuologické oddělení, nebo Sexuologický ústav v Praze. Pokud z pacienta někdo vylákal několik tisíc za lék podivné kvality, mohlo by to zakládat i trestní oznámení. Minimálně však stížnost k šéfovi zdravotnického zařízení, nebo k Lékařské komoře (jde-li o lékaře privátního).

Jaroslav Zvěřina
Host: 84.42.185.243 Datum a čas: 3. 5. 2008, 13:51:02

Jméno: Radka
Otázka / sdělení: Vážený pane doktore, můj přítel se před 2 lety dostal do velmi stresové situace a od té doby není schopen sexu a nemá na něj prý ani chuť, dotyky jsou mu odporné. Prodělal dokonce léčbu elektrickými šoky. Lékař mu řekl, že díky oněm stresům u něho došlo k něčemu, co by se dalo přirovnat mrtvici a tou elektrikou se pokusí o stimul. Na záběr léčby pak dostal injekci, která měla po cca 2 hodinách aktivovat chuť na sex. Je možné, že ta injekce aktivuje chuť na sex sama o sobě, není potřeba nějaká stimulace od partnerky? Ten lékař mu řekl, že to přijde samo, že je jedno, co před tím bude dělat, klidně koukat na televizi, že prostě samo díky probuzení chuti na sex dojde ke ztopoření. Takže jsme se tak zařídili a při sledování televize čekali, až to samo přijde. Pochopitelně nepřišlo. Přítel mě má rád, dříve vše fungovalo absolutně super, často, kdykoliv a bez potíží. Od té události ale to nějde a dotyky jsou mu nepříjemné. Dokonce jsem mu navrhla, ať to zkusí v nočním klubu, ani to ho neláká. Měl byste radu? Existuje ještě něco, když i elektrošoky a závěrečná injekce selhaly. Budeme vám moc vděční za radu.
Odpověď: Vážená Radko,
údaje, které o vašem partnerovi sdělujete, nedovolují žádný definitivní závěr. Pokud byl ten muž skutečně léčen elektrošoky a pokud nadále užívá nějaká psychofarmaka, pak jeho ztráta chuti na sex není nic překvapivého. Může jít o příznak duševní poruchy, pro kterou je léčen. Žádný medikament, podaný injekčně (do svalu, nebo do žíly), který by vyvolal po dvou hodinách chuť na sex, neznám. Existují injekce přímo do pohlavního údu, které mohou vyvolat ztopoření. To však nastupuje ihned po takové injekci. Nevím, kdo vašeho partnera léčil a léčí. Doporučuji konzultaci se zkušeným psychiatrem a sexuologem.
J.Zvěřina
Host: 84.42.185.243 Datum a čas: 19. 4. 2008, 13:26:24

Jméno: Mirek
Otázka / sdělení: Dobri den pane doktore. Jsem znepokojen před mesicem jsem nad bradavkou obevil nepatrnou cernou tecku a pod kuzi je tvrda tkan velikosti cocky (neni mokvava,neboli to). Nemuze to byt rakoviny? Dik
Odpověď:
Vážený pane, každá změna na pokožce, která má charakter, jaký popisujete, měla by být neprodleně odstraněna. Velice doporučuji obrátit se na lékaře a nechat ten útvar vyříznout a podrobit odbornému histologickému vyšetření. Pravděpodobnost nějakého nebezpečného nádoru je při těch příznacích, které popisujete jistě jen nepatrná. Nicméně není samozřejmě nulová...
Zdravím Vás a věřím, že vše dobře dopadne,
Jaroslav Zvěřina
Host: 88.100.128.11 Datum a čas: 3. 4. 2008, 22:26:01

Jméno: Michaela
Otázka / sdělení: Vazeny pane doktore,obracim se na Vas s prosbou. Muj partner,ktery je o 28let starsi,prodelal cca pred 10lety priusnice a nyni se obavame,ze jiz nebude schopny pocit dite. Je mi 26let a nic bych si neprala vic. Je tato obava opravnena a v kolika procentech je nase obava realna. Moc dekuji za odpoved. S uctou Michaela.
Odpověď:
Vážená paní Michaelo,
příušnice samy o sobě neohrožují plodnost mužů. Poškození plodnosti je pravděpodobné jen jako následek zánětu varlat, který někdy příušnice komplikuje. Pokud pan manžel prodělal při léčení příušnic bolestivé otoky varlat, pak není poškození plodnosti vyloučené. Není však samozřejmě nijak stoprocentně jisté, protože následky takového onemocnění jsou u různých lidí různé. Každopádně rozumím vaší nejistotě. Měla bystě manžela vyzvat, aby podstoupil vyšetření plodnosti. Jde o jednoduché a poměrně rychlé vyšetření, které je schopné zjednat v té věci jasno.

Sexuologický ústav VFN a 1LF UK v Praze sídlí na adrese: Apolinářská 4, Praha 2
tel. 224968231

Pokud nejste z Prahy, váš gynekolog vám samozřejmě poradí, kam manžela na vyšetření plodnosti vyslat.

S pozdravem J.Zvěřina
Host: 89.24.4.82 Datum a čas: 2. 4. 2008, 13:27:05

Stránka:1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9


 |  |  |  |

RSS, logo | Informační kanál RSS