Doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina CSc., poslanec Evropského parlamentu

Diskusní fórum

Zde je pouze archiv zpráv. Aktuální diskusní fórum je zde.

Zapsaná sdělení (83) :

Stránka:1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9

Jméno: Tereza
Otázka / sdělení: DObrý den, chtela jsem si jenom potvrid to, jestli ten zákon je opravdu neschválený..už je to skoro rok tak se ptám ted...pohlavní styk neni trestý až v 15?...dekuji ter.
Odpověď: Stále u nás platí věk 15 roků pro zákonný souhlas s pohlavním stykem. Snížení této hranice není v současné době ani v Parlamentu projednáváno. Má prý být součástí rekodifikace Trestního zákona. Není tak zcela jisté, že projde. Osobně snížení tohoto věku rozhodně nedoporučuji.

J.Zvěřina
Host: 88.101.12.63 Datum a čas: 4. 11. 2007, 21:59:04

Jméno: Cumakov Alexander
Otázka / sdělení: Vážený pán poslanec!
Pán Miloš Věžník sa Vás pýtal na stéviu. Rozhodnutím Potravinovej komisie EÚ používanie tejto rastliny bolo zakázané. V správe EÚ však niet ani jedného konkrétneho údaju o škodlivosti stevie. Indiáni ju používajú už stovky rokov a v Japonsku od r. 1973 je zaregistrované ako nekaloriciké sladidlo. Ak bz bola stévia škodlivá už dávno by ju Japonci zakázali. Už v internete sa písalo, že je to politika výrobcov sladkých chemikálii a cukrovarníkov. Ja sa stéviou zaoberám už 15 rokov, sám ju používam s celou rodinou, mám 75 rokov a teším sa dobrému zdraviu. Odporúčam steiu používať diabetikom, lebo znižuje dokázateľne cukor v krvi.
V komisii EU sa lobbovalo proti stévii. Nečítal som ani jeden článok o vedeckjz dokázanej škodlivosti stevie. S pozdravom Ing. A. Cumakov DrSc.
Odpověď: Pane inženýre, nemohu než přitakat vašemu konstatování.
Pokud si někdo přeje s prodejem přípravků ze Stevie v EU něco dělat, musí zažádat o změnu vámi zmíněného stanoviska. Také se domnívám, že Evropská komise by měla své negativní stanovisko revidovat. Protože nejde o legislativní problém, je to věc obchodní, a tedy závislá na aktivitě některého z příslušných pruducentů, nebo prodejců takových přípravků.

Zdravím vás, J. Zvěřina
Host: 147.213.121.238 Datum a čas: 4. 10. 2007, 08:22:34

Jméno: Kristyna
Otázka / sdělení: Dobrý den pane doktore, ráda bych se vás zeptala na příznaky rakoviny děložního čípku. Už delší dobu mám bolesti v podbřížku a menši krvácení mimo menstruační cyklus.Chtěla bych se zeptat, čím to může být způsobeno.Je mi 21 let, děkuji předem za odpověd..
Odpověď: Nemyslím, že byste musela myslet hned na nejhorší možnou diagnózu. Nicméně máte-li popsané potíže delší dobu, pak neodkládejte návštěvu u odborného ženského lékaře či lékařky. Může jít o celou řadu gynekologických diagnóz, jako gynekologický zánět, endometriózu, a tak podobně. Bez odborného vyšetření a léčby se těch potíží sotva zbavíte.

Napište, jak vše dopadlo a držím palce!

Zdravím, J.Zvěřina
Host: 85.70.131.239 Datum a čas: 1. 10. 2007, 21:21:01

Jméno: Marm
Otázka / sdělení: Dobry den chci se zeptat, kdyz ma osoba mladsi 15 let pohl. styk s osobou mladsi 15 let, kdyz se stane nestesti a nasledne tehotenstvi jak se to resi dale? co se stane s obema lidmi? myslite ze je to velky problem? dekuji
Odpověď: Takový případ se samozřejmě může stát. Snažíme se tomu čelit zejména důkladnou a otevřenou sexuální výchovou ve školách. Jde vždy zejména o veliký problém těch dětí, ale také jejich rodičů. Zvláště na rodičích dívky pak bývá, jak si s celou záležitostí poradí. Těhotenství představuje pro nedospělý organismus dívky mladší patnácti roků různě veliké riziko. To samozřejmě může posoudit jen gynekologické vyšetření. Jak je v podobných případech obvyklé, nejméně problémů s takovou situací má chlapec, který se na otěhotnění partnerky podílel. Jsou-li oba mladší patnácti roků, pak nejde o trestný čin.

Jaroslav Zvěřina
Host: 88.103.230.202 Datum a čas: 3. 9. 2007, 17:23:15

Jméno: Lukáš
Otázka / sdělení: chtěl bych se zeptat jak probýhá vyšetření jestli mužu byt plodný
Odpověď: Vyšetření plodnosti muže se provádí ambulantně. Muž je vyšetřen odborným lékařem, který posuzuje tělesně pohlavní vývoj a zjišťuje základní informace o sexuálním životě a sexuálních funkcích. Hlavní součástí vyšetření je samozřejmě vyšetření semenné tekutiny. Vzorek k vyšetření získává pacient po několikadenní sexuální abstinenci v prostorách zdravotnického zařízení. Je samozřejmě možné vyšetřovat také ejakulát přinesený. Posuzují se základní fysikální vlastnosti semenné tekutiny, počet, pohyblivost a morfologická kvalita spermií.

J.Zvěřina
Host: 85.71.40.214 Datum a čas: 3. 9. 2007, 09:31:08

Jméno: Hana Fialová
Otázka / sdělení: Vážený pane doktore,
ráda bych Vám poděkovala jménem dětí z Francouzského lycea v Praze a jejich rodičů za ochotu, s jakou jste se jich ujal a za čas, který jste dětem věnoval při jejich návštěvě v Evropském parlamentu. Děti byly nadšené, že viděly živého poslance z masa a kostí a že se zblízka dozvěděly, jak parlament funguje a k čemu vlastně slouží.

Jsem si jistá, že se jim tento zážitek bude určitě hodit i v další školní výuce. Škola je na návštěvu v Evropském parlamentu (i Radě Evropy, kam šly hned od Vás) připravovala a po svém návratu do Prahy o těchto návštěvách nadšeně referovaly všem učitelům.

Přikládám Vám dvě fotografie, které děti s Vámi udělaly, ještě jednou Vám děkuji a srdečně zdravím.
Hana Fialová
Odpověď: Velice děkuji za zprávu, paní profesorko, a budu se těšit na eventuelní další kontakty s Vašimi studenty, třeba při nějaké besedě o Evropské unii.

Zaslané fotografie jsme zařadili do naší webové fotogalerie.

Srdečně zdravím
J.Zvěřina
Host: 81.90.163.75 Datum a čas: 30. 7. 2007, 11:30:32

Jméno: rob
Otázka / sdělení: chci se zepta zda je oralní sex s nezletilou trestním činem
Odpověď: V České republice není trestný pohlavní styk s osobou starší než 15 roků. Pokud tedy ta nezletilá osoba dosáhla patnácti let věku, a pokud s pohlavním stykem souhlasí, nejde o trestný čin ani při orálním, ani jiném sexu. To neplatí v případě, kdy dospělý sexuálně obtěžuje nezletilou osobu, která mu byla svěřena do péče, nebo je na něm závislá (vztah učitele, vychovatele nebo trenéra k nezletilcům). Takové jednání postihuje český Trestní zákon jako ohrožování mravní výchovy mládeže, nebo jako pohlavní zneužívání. Pohlavní styk s osobou mladší patnácti let je v každém případě trestným činem, a to poměrně závažným.

Zdravím Vás, Jaroslav Zvěřina
Host: 82.150.188.233 Datum a čas: 11. 6. 2007, 18:23:02

Jméno: Lucie Slauková
Otázka / sdělení: Dobry den, vazeny pane Zverino,

vyzkumna spolecnost Westminster realizuje analyzu vnimani EU a Europarlamentu samotnymi europoslanci a v teto souvislosti Vas oslovujeme s prosbou o zodpovezeni nekolika otazek:- Jak vnimate naladeni obcanu k problematice EU (zajem, nezajem)?
- Jak se vam osobne dari komunikovat aktivity Europarlamentu ceskym obcanum?
- Jake konkretni kroky v oblasti komunikace podnikate?
- Proc je dulezite, aby se cesky obcan o problematiku EU zajimal?
- Co by pomohlo k lepsi informovanosti obcanu dle vaseho nazoru?


Pokud mi muzete zaslat odpovedi jiz do 1.6.2007, budu Vam velmi vdecna.

Dekuji a preji hezky den!Odpověď: K Vašemu dotazu:

1. Běžný občan se o dění v Evropskéí unii málo zajímá. Největší zájem lze registrovat o čerpání evropských fondů a také o různá regulativní opatření, pokud je právě popularizují média. Lidé, kteří cestují, pracují v jiné členské zemi, nebo zde studují, jsou výjimkou.

2. Jak se mi to daří nevím. Ale mám svou webovou stránku, publikuji vcelku pravidelně v různých periodicích, mám také poměrně pravidelně přednášky a besedy s občany.

3. Platí předchozí odpověď. Více na www.zverina.cz

4. Občané, a zejména politici by si měli uvědomovat, že unijní legislativa určuje naprostou většinu nové domácí legislativy. Navíc lidé cestují a pohybují se po Evropě stále více. Právě pohyb lidí je bez přiměřených znalostí obtížnější.

5. K základním informacím je dnes myslím přístup dobrý. Také díky internetu a vydávání různých tištěných mkateriálů. Aby byli občané lépe informnováni, je třeba generovat jejich vyšší zájem. Kdo se zajímá, ten se informací dobere.

S pozdravem

Jaroslav Zvěřina
Host: 83.208.198.121 Datum a čas: 31. 5. 2007, 18:32:43

Jméno: Martina Čermáková
Otázka / sdělení: Dobrý den,
četl jste novou knihu pana prezidenta Václava Klause? Co si o ní myslíte?
Děkuji předem za odpověď.
Odpověď: Nevím, kterou novou knížku Václava Klause jste četl. Předpokládám však, že to byla ta o "zelené planetě". Jde o jakýsi přehledný referát o výhradách vůči soudobým enviromentalistickým katastrofickým scénářům.Velká literatura to není, ale citace jsou přesné. Není sporu o tom, že stávající psychóza kolem "oteplování" Země je velmi zvláštní. V Grónsku se kdysi chovaly krávy a pěstovalo obilí. Alpy bývaly zalesněné a bez ledovců. V české kotlině se ještě za Karla IV. dařilo vinné révě a melounům. Tedy teplo již bylo, a není jeden důvod domnívat se, že zase někdy nebude. Představa, že dramatickou změnou lidské činnosti uvedeme Zemi do jakési stabilní teplotní etapy je nesmyslná. V přírodě má lidstvo protihráče, se kterým se zatím nemůže měřit. To neznamená, že bychom se neměli chovat ohleduplně k svému životnímu prostředí. Tento Klausův spisek já čtu jako výzvu ke zdravému rozumu. Ostatně enviromentální blouznění o redukci emisí "skleníkových plynů" naráží již dnes na racionální odpor Spojených států a rozvojových zemí. Zůstane-li omezen jen na Evropu, pak ztratí smysl úplně....

J.Zvěřina
Host: 88.102.4.219 Datum a čas: 27. 5. 2007, 18:58:46

Jméno: kiki
Otázka / sdělení: Kdyz je mi 14 a spala jsem se svym klukem a jeste jsem nebyla u gynekologa , muze me naockovat proti rakovine delozniho cipku? a jeste bych se chtela zeptat jestli by slo to naockovani a aby se moje maminka nedozvedel ze uz jsem pohlavni styk mela?
Odpověď: Očkování proti papilomavirové nákaze je samozřejmě možné provést i když jste již měla pohlavní styk. Jde o poměrně nákladnou záležitost, a tak ji sotva zvládnete bez rodičů. Lékař by měl být v případě, který zmiňujete, diskrétní. Na druhé straně jej ale žádný předpis k dikrétnosti nezavazuje. Problém je zejména v tom, že jestli vašemu chlapci je více než 15 let, jste obětí trestného činu pohlavního zneužívání. Takový případ je samozřejmě lékař povinen hlásit, a to nejen rodičům. Takže nejrozumnější bude, když s tím sexem ještě rok počkáte.

Jaroslav Zvěřina
Host: 217.197.144.218 Datum a čas: 23. 5. 2007, 21:18:37

Stránka:1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9


 |  |  |  |

RSS, logo | Informační kanál RSS