Doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina CSc., poslanec Evropského parlamentu

Jihočeská ODS navrhuje do Europarlamentu Zvěřinu

Vladimír Vácha, Právo - Jižní Čechy, 25. června 2008

Jihočeská ODS navrhuje, aby do Europarlamentu kandidoval v příštím roce opět táborský Jaroslav Zvěřina. Shodli se na tom při pondělním večerním jednání členové regionálního sdružení občanských demokratů.

„Pro doktora Zvěřinu hlasovalo 89 z 92 přítomných. To je víc než jednoznačný výsledek a svědčí o tom, že si naši členové váží jeho dosavadní práce a našel podporu napříč všemi oblastními sdruženími,“ konstatoval regionální manažer ODS Jan Pešek.

Spokojen byl viditelně i místopředseda regionálního sdružení hejtman Jan Zahradník. „Je to určitě dobrá volba. Věřím, že se Jaroslav Zvěřina dostane na některé z čelních míst celostátní kandidátky. Osobně si cením jeho podpory, kterou mi poskytuje při mém členství v bruselském výboru regionů. Byla to i jeho zásluha, že se podařilo přijmout na úrovni Europarlamentu usnesení, které výrazně urychlilo výstavbu IV. železničního koridoru a ČR na něj získala evropské peníze,“ řekl Právu Zahradník.

Jasno o nominacích do Evropského parlamentu mají i lidovci, kteří o nominacích rozhodli už v dubnu na sjezdu v Pardubicích. Jihočeská organizace sice nikoho přímo nenavrhla, ale za svoji kandidátku považuje, jak Právu potvrdil předseda krajské organizace KDU-ČSL Vladimír Pavelka, Zuzanu Roithovou.

„Dlouhodobě s ní spolupracujeme a vážíme si především jejích aktivit v oblasti zdravotnictví a ochraně dětí před výrobky z materiálů, které by mohly ohrozit jejich zdraví,“ zdůraznil.

Sociální demokraté na rozdíl od ODS a lidovců debatu o možných kandidátech teprve otevřou. „Zatím jsme o konkrétních jménech detailněji nehovořili. Nyní jsou pro nás klíčové volby do kraje. Navíc zřejmě jihočeská organizace ČSSD svého kandidáta nepostaví a spíše budeme podporovat některého z jiných regionů, který by odpovídal představám na jazykovou vybavenost a měl dostatečné znalosti pro funkci evropského poslance,“ konstatoval předseda krajského výkonného výboru ČSSD Jaromír Novák.

Jasno dosud nemají ani komunisté. „Debatu otevřeme v nejbližších dnech. Na kandidátce se zřejmě opět objeví Vladimír Remek, ale myslím, že Jihočeši navrhnou ještě někoho dalšího,“ sdělil Právu předseda KSČM Vojtěch Filip. Předseda krajské rady KSČM Petr Braný se domnívá, že Jihočeši by mohli aktivně podpořit Miroslava Ransdorfa.

***
Věřím, že se Jaroslav Zvěřina dostane na některé z čelních míst celostátní kandidátky Jan Zahradník, místopředseda regionálního sdružení ODS


 |  |  |  |
 |
pro nevidomé
 |
tisk
 |
AKTUÁLNÍ STRÁNKY ZDE
 |