Doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina CSc., poslanec Evropského parlamentu

Prohráli. A musí vyklidit kanceláře v Bruselu

MF DNES, 9. června 2009

Jaroslav Zvěřina (66) ODS
Jaroslav Zvěřina
tak trochu doplatil na to, že letos Česko volilo jen 22 europoslanců, zatímco před pěti lety 24. Kdyby počet europoslanců zůstal o dva vyšší, do Bruselu by se dostal. „Zklamání to pro mne je, protože jsme ve volební kampani uskutečnili maximum. Ale co se dá dělat, život půjde dál,“ komentoval to pro agenturu Mediafax. Politice se dál hodlá věnovat a vrátí se i ke své profesi sexuologa.

Jana Bobošíková (44) Suverenita
V noci před vyhlášením výsledků sršela sebevědomím. Její sdružení bylo průběžně páté hned za velkými stranami, nakonec se však těsně do europarlamentu nedostalo. „Mám radost, že jsme i při tak malé volební účasti získali tolik hlasů. Jásat ale nemůžu. Nepodařilo se překročit pět procent. Vyklízím kancelář, loučím se s kolegy a připravuji se na konkurz na generálního ředitele České televize,“ říká.

Vladimír Železný (64) Libertas.cz
Před pěti lety se dostal do Bruselu díky slibům, že bude kopat za zájmy našich vinařů. Tentokrát mu však nepomohli ani jeho moravští vinaři, ani fakt, že strana, za niž kandidoval, byla podle prezidentových poradců Václavu Klausovi velmi blízká. Železný teď v Evropě končí. Strana Libertas.cz, v čele s lídrem Vlastimilem Tlustým, totiž nedosáhla ani na jedno procento hlasů od voličů.

Jana Hybášková (43) Evrop. dem. strana
Žena, která patřila mezi zástupci Česka v Bruselu k výrazným tvářím. Pracovala v zahraničním výboru, zabývá se problematikou Blízkého východu a mluví arabsky. Její strana však nedostala potřebných pět procent hlasů. Hybášková o svém zklamání a o tom, co bude dál, nechtěla mluvit. Její asistentka pouze vzkázala, že se k volbám nebude vyjadřovat a že „za týden to třeba bude lepší“.

Věra Flasarová (56) KSČM
Absolventka Vysoké školy stranické v Moskvě se v Evropském parlamentu věnovala kultuře a vzdělávání. V Bruselu se jí prý líbilo, protože se tam na ni kolegové nedívali skrz prsty proto, že je komunistka. Pochvalovala si, že se tu vedla „kultivovaná diskuse bez ideologického fanatismu a nesnášenlivosti“. Měla však smůlu - na kandidátce KSČM se umístila až na pátém místě, což ke znovuzvolení těsně nestačilo.


 |  |  |  |
 |
pro nevidomé
 |
tisk
 |
AKTUÁLNÍ STRÁNKY ZDE
 |