Doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina CSc., poslanec Evropského parlamentu
Vytištěno z internetové prezentace poslance Evropského parlamentu Doc. MUDr. Jaroslava Zvěřiny CSc. - www.zverina.cz
URL: http://mep.zverina.cz/491/cz/print/ods-preprahala-ve-vedeni-na-budejovicku/

ODS přepřahala ve vedení na Budějovicku

Vladimír Vácha, Právo - Jižní Čechy, 18. června 2008

Primátora Thomu vystřídal ve vedení nejsilnějšího oblastního sdružení na jihu radní Kábele

ODS v pondělí večer přepřahala ve vedení českobudějovického oblastního sdružení, které je početně nejsilnější na jihu Čech.

Dosavadního předsedu, primátora Českých Budějovic Juraje Thomu, vystřídal budějovický radní Břetislav Kábele.

O změně na jednom z klíčových postů v hierarchii jihočeské ODS se v kuloárech hovořilo delší dobu v souvislosti s třenicemi uvnitř českobudějovického zastupitelského klubu občanských demokratů. V podstatě to ve své abdikaci na post předsedy Thoma také uvedl, když zdůraznil, že se chce plně věnovat práci na radnici a v budějovickém zastupitelstvu. V členské základně se ale také hovoří i tom, že právě současný primátor by mohl být jedním z kandidátů na poslanecký mandát v příštích volbách, neboť dokázal jako budějovický lídr dvakrát po sobě dovést ODS k přesvědčivému vítězství v krajském městě. Naposledy dokonce k většině mandátů.

Pokud by se Thoma pro boj o poslanecké křeslo skutečně rozhodl, otevřela by se cesta ke komunálnímu lídrovi právě Kábelemu, i když část členské základny v pěti místních sdruženích by na tomto postu raději viděla současného ředitele teplárny Zdeňka Blažka.

Tady je ale určitá komplikace, neboť je už řadu let starostou Starých Hodějovic, které katastrálně sousedí s Českými Budějovicemi. Pokud by o post lídra usiloval, musel by změnit bydliště nebo by se Staré Hodějovice musely stát součástí krajského města, o čemž se v minulosti už několikrát také hovořilo.

„To jsou zatím všechno jen spekulace. Osobně považuji pondělní změnu za zcela běžnou a nijak výjimečnou. Věřím, že pod vedením Břetislava Kábeleho bude ODS na Českobudějovicku stejně úspěšná jako za Juraje Thomy. Jednoznačný výsledek voleb ukazuje, že podporu v Budějovicích má,“ reagoval pro Právo na pondělní změnu šéf regionálního sdružení občanských demokratů Tom Zajíček.

Dodal, že pro veřejnost je určitě mnohem zajímavější než zmíněná změna jednoznačná podpora českobudějovického oblastního sdružení opětovné kandidatuře Jaroslava Zvěřiny do Evropského parlamentu.

„Osobně jsem už dlouho tak jednoznačné bezkonfliktní rozhodnutí nezažil. Jaroslav Zvěřina má jednoznačnou důvěru členské základny a myslím, že v EP odvádí solidní práci,“ glosoval nominační rozhodnutí senátor Jiří Pospíšil.

***
Jaroslav Zvěřina má jednoznačnou důvěru členské základny a myslím, že v EP odvádí solidní práci Jiří Pospíšil, senátor


 |  |  |  |
 |
normal
 |
pro nevidomé
 |
AKTUÁLNÍ STRÁNKY ZDE
 |