Doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina CSc., poslanec Evropského parlamentu

Tábor zrušil prodej Kasáren Jana Žižky

Jiří Falout, Právo, 25. dubna 2007

Podle lednového rozhodnutí zastupitelů měla areál získat firma manželů Třešňákových

Jako na houpačce si musejí připadat všichni, kteří sledují dění kolem prodeje bývalých Kasáren Jana Žižky v Táboře. Zatímco v lednu koaliční zastupitelé s prodejem objektu souhlasili, v pondělí 23. dubna jej zase zrušili.

Hlavním důvodem byla podle místostarostka Zuzany Pečmanové (Tábor 2020) skutečnost, že o objekt projevily zájem další subjekty. Podle lednového rozhodnutí měla areál získat firma manželů Třešňákových za 7,5 miliónu korun.

Nad náhlou změnou názorů některých koaličních zastupitelů se nyní ale podivuje nejen opozice, ale i někteří členové koalice. „Tento obrat nás skutečně překvapil. Ještě v lednu byl prodej některými vehementně obhajován a najednou přišla náhlá změna v názorech,“ sdělil Právu opoziční zastupitel za KSČM a předseda kontrolního výboru Ladislav Šedivý, který od samého začátku kritizoval zvolený postup při prodeji kasáren.

Ten označil dokonce za nezákonný, protože město podle něj nejprve vybralo vítěznou firmu a teprve potom vyhlásilo záměr prodeje. Komunisté také iniciovali petici proti prodeji, již podpořilo téměř tisíc obyvatel Tábora. „Kdybychom prodej nezrušili, vystavili bychom se trestnímu stíhání. Proto můžeme považovat pondělní rozhodnutí za naše vítězství,“ dodal Šedivý.

Nad názorovou změnou některých koaličních kolegů se pozastavila i radní Simona Žirovnická (ODS), která ale nesouhlasí se Šedivým, že prodej podle zvoleného scénáře by byl nezákonný. „Podle všech dostupných informací nakonec zákon porušen nebyl, vše je v souladu s územním plánem, a přesto někteří zastupitelé zcela změnili svůj názor,“ podivovala se při rozhovoru s Právem Žirovnická.

Zrušení prodeje a odsouhlasení nového výběrového řízení odsouvá, jak Žirovnická zdůraznila, zamýšlenou přeměnu kasáren na moderní čtvrť opět na začátek. „Město bude dál platit za drahou ostrahu objektu kasáren a jeho nezbytnou údržbu. Doufám, že na konci nového výběrového řízení nebudeme opět svědky podobných nedůstojných politických tanečků,“ doplnila radní.


 |  |  |  |
 |
pro nevidomé
 |
tisk
 |
AKTUÁLNÍ STRÁNKY ZDE
 |