Doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina CSc., poslanec Evropského parlamentu

ODS je proti všem a všemu...
reakce na článek v JDB 8.3.2005

Jihočeské Deníky Bohemia 10.3.2005

Neznám pana Kadlece a tak ani nevím, jak je kvalifikován k tak "znaleckým" výrokům o Občanské demokratické straně, které publikoval ve vašem deníku. ODS zcela jistě není "proti všem a všemu". To je tvrzení tak nesmyslné, že snad ani nemá cenu je vyvracet. Patent na rozum a na poučování ostatních si naopak evidentně přisvojil pisatel. Jsem jedním z poslanců Evropského parlamentu, zvolených za ODS, a tak se mne "kritika" pana Kadlece dotýká velice. S návrhem ústavní smlouvy EU nesouhlasíme od samého počátku. To jsme před svými voliči neskrývali, spíše naopak. A tak by pan Kadlec měl z domnělých nectností obvinit také ty tisíce hlasujících, kteří nás ve volbách do EP podpořili. Proč asi nevolili ty, kteří tu ústavu tak nesmyslně nadšeně podporovali a podporují? Nevím, kde pisatel vzal informaci o tom, že "ODS je proti evropskému řidičskému průkazu". Uvědomuji si jen jediný článek na toto téma, ve kterém kolega Duchoň publikoval svůj osobní názor, že tato úprava může zkomplikovat administrativní procedury kolem vydávání ŘP. Nikde tam není napsáno, že jde o názor politické strany. Pan Kadlec je asi dost těhotný nenávistí k ODS, nicméně měl by současně ctít právo každého, a tedy i poslance, na osobní postoj. Co se stane, až ODS vyhraje volby, to není neznámé. Náš politický program je publikován a diskutován značně. Co pak bude s panem Kadlecem, to je otázka, nejspíš praskne vzteky.

Jaroslav Zvěřina, MEP (ODS/EPP-ED)

Původní článek:

ODS je proti všem a všemu

To, co předvádějí poslanci ODS na domácí politické scéně, máme možnost sledovat prostřednictvím veřejnoprávních či soukromých médií. Jejich arogance proti všem, kteří s nimi nesouhlasí, nebo proti všemu, co nenavrhnou sami, je až zarážející. Jejich patent na rozum, pravdu a moudra, kterými se nás snaží poučovat a vychovávat, je nekonečný. Na rozdíl od ostatních parlamentních stran oni za nic nemůžou, nic nezkazili, nelžou, jsou féroví a poctiví a vždy jednali a jednají jen pro blaho země a národa. O občanech ani nemluvě.

Se stejnými názory vstoupily na půdu Evropského parlamentu, kam je dost velká většina našich spoluobčanů zvolila. Jejich obava z přijetí euroústavy, kdy se obávají ztráty národní identity, je známá a určitě naší zemi velkou reklamu u ostatních členů unie nedělá. Co mě ale nadneslo ze židle a proč jsem se rozhodl napsat tyto řádky, bylo zjištění, že naši europoslanci zvolení za ODS jsou proti tak jasnému návrhu, jako je unijní řidičský průkaz. Jeho zavedení by přineslo pro všechny jenom výhody. Ne však pro naše zástupce.

Proti čemu budou příště ? Proti všem a všemu ? K takovému antiunijnímu jednání snad mandáty nedostali. Už jenom čekám, že až vyjedu za hranice, tak si lidé při zjištění, že jsem z Česka, začnou ťukat na čelo.

Co vím, tak hodně občanů, kteří ODS volili, se s jejich jednáním u nás ani na půdě evropského parlamentu nestotožňuje. Takovou maličkostí se však oni nezatěžují. Co se bude dít, až vyhrajou příští volby ? Každý ať si odpoví sám.

Miroslav Kadlec, České Budějovice
Jihočeské Deníky Bohemia 8.3.2005


 |  |  |  |
 |
pro nevidomé
 |
tisk
 |
AKTUÁLNÍ STRÁNKY ZDE
 |